Skip to content

Veikla

Ambulatorinė pagalba ir dienos centras

Ambulatorinės paliatyviosios pagalbos pagrindas  – mobili paliatyviosios pagalbos specialistų komanda, kuri teikia pagalbą pacientams, esantiems namuose ir negalintiems atvykti į stacionarą.

Šiuo metu hospisas savo komandoje turi gydytojus, slaugytojus, slaugytojo padėjėjus, socialinį darbuotoją, psichologą, kineziterapeutą. Pagal poreikį į komandą įtraukiami kiti specialistai, sielovadininkas ir savanoriai. Pagalba namuose teikiama Alytaus mieste, rajone bei Lazdijuose, Dauguose ir Druskininkuose.

Dienos centre Alytuje hospiso globojami pacientai gauna visas būtinas medicinines, psichosocialines paslaugas bei dvasinę pagalbą. Į dienos centrą ligoniai nemokamai atvežami tam pritaikytu automobiliu.

Veiklos kryptys

Stacionari paliatyvioji pagalba

Nors teikiama pirmenybė ambulatorinei paliatyviąjai pagalbai, įvairiais etapais būtina ir stacionarinė paliatyvioji pagalba. Ji skirta slaugyti ligonius, kuriems yra išreikšti simptomai, o taip pat stacionarizuoti ligonį, kai šeima slaugydama namuose “perdega” ir reikalinga šeimai pailsėti ir atsikvėpti.

Alytaus hospisas šiuo metu neturi tam tinkamų patalpų, bet siekia kad jos Alytuje atsirastų. Turint stacionarą bus galima užtikrinti ligoniui pilną medicininės pagalbos teikimą 24 valandas, užtikrinti nenutrūkstamą paliatyviąją pagalbą.

Integruota pagalba

Siekiant užtikrinti pagalbos kompleksiškumą, tęstinumą ir prieinamumą, paliatyviosios priežiūros organizacinės formos gali integruotos – socialinė ir medicininė pagalba namuose, stacionarinės paslaugos, dienos stacionaras, gedėjimo tarnyba, dvasinė pagalba.

Akivaizdu, kad paliatyviosios priežiūros koncepcija jungia sveikatos priežiūros, socialines paslaugas, dvasinę paramą, neišsiverčiama be savanorių pagalbos.

Veiklos kryptys

VšĮ “Lietuvos hospisas”   Alytaus filialas
Įm.k. 305775485
Daugų g. 5A, Alytus
Tel.: +370 672 31541
El.p.: info@alytaushospisas.lt

Atsiskaitomoji sąskaita
LT61 7230 0000 0070 0519
Medicinos bankas

© Copyright VšĮ Lietuvos hospisas LT 2022 all rights reserved