Skip to content

Paliatyvioji pagalba namuose

Ambulatorinės paliatyviosios pagalbos pagrindas  – mobili paliatyviosios pagalbos specialistų komanda, kuri teikia pagalbą pacientams, esantiems namuose ir negalintiems atvykti į hospisą.

Ambulatorinės paliatyviosios pagalbos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis (iki 3 paslaugų per dieną).

Paliatyvioji pagalba namuose

Pagalbos namuose komanda

Ambulatorinės paliatyviosios pagalbos paslaugas pacientų namuose teikia specialistų komanda:

  • gydytojas –  įvertinęs paciento būklę paskirs gydymą ir su pacientu ar jo artimaisiais aptars individualų  hospiso komandos narių (gydytojo, slaugytojos, slaugytojos padėjėjos, socialinės darbuotojos, psichologo ar kitų reikalingų specialistų) apsilankymo namuose grafiką.
  • Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.
  • Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.
  • Psichologas – atsižvelgdamas į paciento ir jų artimųjų poreikius, įvertina ir su pacientu aptaria psichologinės pagalbos mastus ir priemones, o suderinęs paciento namuose lankosi individualiai.
  • Socialinis darbuotojas – koordinuoja ambulatorinių paliatyviosios pagalbos paslaugų namuose teikimą, konsultuoja socialinės pagalbos, paramos, techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais, nukreipia į socialines paslaugas teikiančias įstaigas.
  • Be įstaigos specialistų paslaugų esant poreikiui bus galimybė gauti masažuotojo, užsakyti kitų specialistų paslaugas ir reikalingus tyrimus ar procedūras, pacientui pageidaujant bus organizuoti dvasininko patarnavimai.

Spiritual-Care-photo-713x356
coronanursing-1_wide-1f2966692dda24ecb0e603b5abc1c3fa7d4734ec

Kaip gauti pagalbą namuose?

 Tam, kad pacientas galėtų gauti paliatyviąją pagalbą, jis, ar jį prižiūrintis asmuo, turi kreiptis į savo gydantį ar šeimos gydytoją ir paprašyti išrašyti siuntimą (Forma Nr. 027/a) paliatyviąjai pagalbai. Gydantis ar šeimos gydytojas, įvertinęs paciento būklę ir indikacijas paliatyviąjai pagalbai, užpildys siuntimą. Gavę siuntimą Jūs turite kreiptis į artimiausią VšĮ „Lietuvos hospisas“  padalinį.

 Dėl paslaugų namuose prašome susisiekti:

ALYTUJE  tel. +370 672 31 541

DAUGUOSE tel. +370 676 69 539                                                                 

DRUSKININKUOSE tel. +370 610 00 758                                                   

 

VšĮ “Lietuvos hospisas”   Alytaus filialas
Įm.k. 305775485
Daugų g. 5A, Alytus
Tel.: +370 672 31541
El.p.: info@alytaushospisas.lt

Atsiskaitomoji sąskaita
LT61 7230 0000 0070 0519
Medicinos bankas

© Copyright VšĮ Lietuvos hospisas LT 2022 all rights reserved